Vivat Akademia Tarnowska! Teraz pora na… Uniwersytet Tarnowski

EdukacjaKulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 390
REKLAMA (B2A01)

Vivat Akademia Tarnowska! Teraz pora na… Uniwersytet Tarnowski

Dziś, 1 czerwca, oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Akademia Tarnowska. To najlepszy prezent, jaki uczelnia mogła sobie sprawić z okazji ćwierćwiecza działalności – na początku jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa a następnie Akademia Nauk Stosowanych.

– To spełnienie marzeń, na których ziszczenie ciężko pracowaliśmy od ponad ćwierć wieku, a po drugie,  prestiż i olbrzymia szansa rozwojowa nie tylko dla uczelni, która radzi sobie ostatnio bardzo dobrze, ale przede wszystkim dla Tarnowa i regionu. Głęboko wierzę, że budowa coraz silniejszego ośrodka akademickiego powinna być traktowana priorytetowo nie tylko przez naszą społeczność, ale także przez wszystkie środowiska mogące w tym pomóc. Myślę tutaj o samorządowcach, parlamentarzystach i przedstawicielach otoczenia społeczno-gospodarczego – przekonuje dr hab. Małgorzata Kołpa, profesor i rektor Akademii Tarnowskiej.

Obecnie Akademia Tarnowska oferuje studia na dwudziestu siedmiu kierunkach (studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie). Aktualnie rozpatrywany jest wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych miesiącach.

Inauguracja działalności Akademii Tarnowskiej zbiegła się z pierwszym dniem rekrutacji na najbliższy rok akademicki. Ta odbywać się będzie wyłącznie w trybie zdalnym.

Uczelnia zamierza poszerzać nie tylko ofertę edukacyjną, ale i bazę lokalową. W planach ma bowiem zrealizowanie inwestycji na kwotę około 130 milionów PLN.

Ambicje kadry i studentów sięgają jednak dalej. Marzy im się przekształcenie akademii w uniwersytet z prawdziwego zdarzenia. Nieśmiało zdradzają, ile czasu dają sobie na tę przemianę. To mniej więcej osiem lat.

A pomyśleć, że kiedy około 1990 roku ks. prof. Michał Heller – nota bene pierwszy w historii doktor honoris causa Akademii Tarnowskiej – rzucił hasło: „Uniwersytet dla Tarnowa”, wielu uważało to za projekt niemożliwy do realizacji…

Akademii Tarnowskiej życzymy Ad multos annos!

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Akademia Tarnowska, ks. prof. Michał Heller, Małgorzata Kołpa, STARnowa.tv, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 138) Jerzy Kosiba
Tarnowski parlamentarzysta członkiem nowej komisji śledczej? [TYLKO U NAS]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture