Brak komentarzy
Zmarł Stanisław Majorek
W środę rano, w wieku 89 lat zmarł Stanisław Majorek, wyjątkowa osobowość, trener polskich „szczypiornistów”, dzięki któremu tarnowscy piłkarze ręczni odnosili sukcesy. W 1976 roku Stanisław Majorek razem z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu; w 1978 nasi szczypiorniści zajęli VI miejsce podczas Mistrzostw Świata. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa. Jeszcze niedawno – bo rok temu gościł w prowadzonym przez Łukasza Winczurę programie „Tarnowska Liga Mistrzów”, transmitowanym przez naszą telewizję. Niech spoczywa w pokoju wiecznym…
Żródło: opracowanie własne
Autor: Mirosław Poświatowski
REKLAMA (B02A2)
Materiały, które mogą Cię zainteresować
REKLAMA (B02B1)
Zobacz podobne
Promowane wydarzenia
XVII Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego im. Ksawerego Stefańczyka
07/06/2026
13:00
Ryglice


