Tuchów gościł Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tuchowie odbyły się wojewódzkie finały igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym. W turnieju wzięli udział najlepsi uczniowie klas siódmych i ósmych z całej Małopolski, wyłonieni we wcześniejszych etapach eliminacji. Zawody przeprowadzono w systemie do dwóch przegranych, co pozwoliło wyłonić czołowych zawodników i zawodniczki spośród ponad 60 uczestników. Ten, jak i wcześniejsze przeprowadzone na poziomie gminnym i powiatowym turnieje tenisa stołowego, podkreślają niesłabnące zainteresowanie tą dyscypliną. Wydarzenie to stanowiło zwieńczenie wielomiesięcznych zmagań, promując aktywność fizyczną oraz profesjonalną rywalizację wśród młodzieży.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepszych młodych tenisistów stołowych w Małopolsce. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maja Klag ze Szkoły Podstawowej w Waksmundzie, pokonując w finale Natalię Skowrońską z SP nr 2 w Skawinie, a na trzecim miejscu podium stanęła Emilią Świątek z SP nr 1 w Tarnowie. W rywalizacji chłopców najlepszy okazał się Marcel Faber z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach, triumfując nad Maciejem Syktusem ze szkoły w Zbludzy. Trzecie miejsce przypadło natomiast Arturowi Stachelowi ze Szkoły Podstawowej w Pierzchowie.





