REKLAMA (B02A1)

Brak komentarzy

Spotkanie osób represjonowanych i środowiska dawnej tarnowskiej „Solidarności”

W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe osób represjonowanych w stanie wojennym i środowiska dawnej tarnowskiej „Solidarności” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego podziękowania opozycjonistom za walkę w czasach PRL o wolność Polski przekazali wicemarszałek Ryszard Pagacz oraz wiceprzewodniczący SWM Wojciech Skruch.

-Czas świąteczno-noworoczny to moment, kiedy składamy sobie życzenia i dzielimy się dobrem. Niestety ludzi, którzy w czasach PRL wykazywali się niezwykłą odwagą, wiele wycierpieli, by skończyły się mroczne lata komunizmu jest coraz mniej. To naturalny proces. Ale znów pojawiają się zagrożenia do naszej Ojczyzny. Musimy robić wszystko, aby Polska trwała i istniała. Dlatego tym bardziej potrzebne jest Wasze doświadczenie. Dziękuję za poświęcenie i proszę abyście nas nadal wspierali – stwierdził wicemarszałek Ryszard Pagacz.

Opłatki, którymi przełamali się uczestnicy wydarzenia poświęcił ks. prałat Stanisław Dutka, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy w diecezji tarnowskiej. Przytoczył słowa „Kolędy dla nieobecnych”, aby przypomnieć tych, którzy w poprzednich latach przychodzili na te coroczne spotkania, a nie ma ich już wśród nas. – Podziwialiśmy ich odwagę. W okresie PRL-u niezłomnie upominali się o fundamentalne wartości i tworzyli historię tego regionu, ale przeszli do innej rzeczywistości. Modlimy się o to i życzymy, aby cieszyli się pełnią miłości z Bogiem – mówił duszpasterz.

Spotkanie było okazją do wspomnień, ale również rozmowy o obecnej sytuacji w naszym kraju. Wicemarszałek Ryszard Pagacz podziękował opozycjonistom za niezłomną postawę w czasach PRL, ale zwrócił również uwagę na obecnie niepokojące zjawiska.

Opłatkiem przełamywano się przy dźwiękach kolęd i pastorałek wykonywanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie, które do występu przygotowała nauczycielka Grażyna Kuta. Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność” Tomasz Zaborowski uhonorował za wieloletnią działalność byłego wójta Skrzyszowa i obecnego radnego powiatowego Józefa Gądka oraz przewodniczącego tarnowskiej delegatury „S” Tadeusza Szumlańskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli także starosta tarnowski Jacek Hudyma, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń i zastępca prezydenta Tarnowa Maciej Włodek.

Żródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Autor: Mirosław Poświatowski
Tagi: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Kategorie: Aktualności, Kultura, Powiat tarnowski, Samorząd, Wydarzenie
REKLAMA (B02A2)

Materiały, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

REKLAMA (B02B1)

Zobacz podobne
Promowane wydarzenia
REKLAMA (B02A3)