Brak komentarzy
Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa
Nazwa tego dnia sugeruje, że to jedyny dzień w roku, w którym mamy starać się nie kłamać. Często sami nie jesteśmy do końca świadomi, jak różnymi drobnymi kłamstewkami, niedopowiedzeniami – zniekształcamy rzeczywistość, „wybielamy się”. A przecież „pół prawdy – to całe kłamstwo”. Niechęć do uznania swojej winy jest chyba naszą narodową przywarą, zawartą w języku i mentalności – gdy np. Niemiec (który ma inne przywary) powie: „wylałem mleko”, my mówimy „mleko się rozlało”. Wszyscy się chyba jednak zgodzimy, że najbardziej kłamią politycy, a my sami chcemy wierzyć w ich kłamstwa. Do niektórych przylgnęło nawet przezwisko znane z bajek o pewnym kłamczuszku: Pinokio…
Żródło: opracowanie własne
Autor: Mirosław Poświatowski
REKLAMA (B02A2)
Materiały, które mogą Cię zainteresować
REKLAMA (B02B1)
Zobacz podobne
Promowane wydarzenia
XVII Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego im. Ksawerego Stefańczyka
07/06/2026
13:00
Ryglice


