REKLAMA (B02A1)

Brak komentarzy

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Klaster Rybitwy łączą siły

22 grudnia 2025 r. Zarząd Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wraz z Zarządem Klastra Rybitwy – Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości podpisali list intencyjny w sprawie współpracy między oboma podmiotami. W ramach partnerstwa obie organizacje zobowiązują się do solidarnego współdziałania na rzecz ochrony i rozwoju zróżnicowanej działalności biznesowej na krakowskich Rybitwach i Płaszowie.

Łączymy siły by zachować i rozwijać potencjał największego po Nowej Hucie, obszaru przemysłowego Krakowa, leżącego na obrzeżach miasta, doskonale skomunikowanego zarówno pod względem drogowym – sąsiedztwo ekspresówki S7 oraz autostrady  A4; jak
i kolejowym – połączenie z międzynarodową magistralą C-E30 –
podkreśla Marcin Kozik, prezes MARR S.A.

-To właśnie dlatego, jak ze względu na specyfikę nisko położonych
i podmokłych gruntów, historycznie lokowano tu przemysł i usługi mające pracować na rzecz organizmu miasta. Z tego też powodu od lat działa tutaj MARR. Dziś jesteśmy elementem żywego konglomeratu firm, od rolników i mikroprzedsiębiorców po duże zakłady, wykorzystujących często efekt bliskości i synergii, by stymulować swój wzrost
 – dodaje prezes MARR S.A.

-Cieszę się, że będziemy współdziałać dla dobra i możliwości bezpiecznego kontynuowania działalności przez wszystkie podmioty gospodarcze z tego obszaru, nie tylko najemców powierzchni od agencji czy członków fundacji. Niezależnie od swojej wielkości, to często liderzy swoich branż w skali regionalnej, krajowej lub międzynarodowej, zatrudniający sumarycznie kilkanaście tysięcy osób. Cechą wyróżniająca te podmioty jest przewaga kapitału polskiego, a często nawet małopolskiego czy krakowskiego. To istotna przesłanka nie tylko pod kątem patriotyzmu gospodarczego, ale może przede wszystkim bazy podatkowej, także tej gminnej  – zaznacza Remigiusz Tytuła, prezes zarządu Klastra Rybitwy. Wraz z nim Klaster reprezentował w ceremonii podpisaniu porozumienia Łukasz Janeczek, członek zarządu Klastra Rybitwy.

– Ten list to sygnał, że opowiadamy się za rozsądnie regulowaną wolnością gospodarczą. Potrzebujemy otwartego dialogu, a nie odgórnych założeń. Potrzebujemy uzasadnionych ekonomicznie, racjonalnych społecznie i przemyślanych planistycznie dokumentów, a nie tworzonych na kolanie projektów, starających się zaspokoić partykularne zapotrzebowanie – dodaje Remigiusz Tytuła.

W porozumieniu MARR S.A. i fundacji Klaster Rybitwy zadeklarowano również wolę wspólnego poszukiwania źródeł finansowania oraz współtworzenia pozytywnych rozwiązań i projektów zmierzających do rozwoju przedsięwzięć biznesowych, a także do współpracy z lokalną społecznością – czytamy w otrzymanej informacji.

Żródło: MARR
Autor: Mirosław Poświatowski
Tagi: MARR
Kategorie: Aktualności, Finanse, Samorząd, Wydarzenie
REKLAMA (B02A2)

Materiały, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Zobacz podobne
Brak wyników.
Promowane wydarzenia
Brak wyników.
REKLAMA (B02A3)

STARnowa.tv | Telewizja z charakterem!
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.