Które państwa stanowią największe zagrożenie dla pokoju na świecie?
CBOS przeprowadził sondaż dla Dziennika Gazety Prawnej, w którym Polacy wskazali państwa, będące największym zagrożeniem dla pokoju na świecie. Wyniki sondażu, dostrzeżone przez PCH24, mogą być dla wielu osób zaskakujące, bo o ile na pierwszym miejscu dominuje Federacja Rosyjska, o tyle na drugim – znalazł się Izrael, a na trzecim – Stany Zjednoczone. Chiny, Iran, czy Niemcy – to końcówka stawki. Przy czym na Izrael i USA wskazywały głównie osoby młode… W mojej ocenie to dość trzeźwa ocena. Świat podpala dziś trzech starców z ogromnym ego. Oczywiście, wszędzie mamy jak nie „operacje specjalne” to jakieś „pokojowe”, „stabilizacyjne” – dokładnie tak, jak w tym starym socjalistycznym dowcipie o Radiu Erewań, gdzie na pytanie, czy będzie wojna – pada odpowiedź: nie, żadnej wojny nie będzie, za to rozgorzeje taka walka o pokój, że nie zostanie kamień na kamieniu… A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?




