REKLAMA (B02A1)

Brak komentarzy

Gromnik pamięta o ofiarach rzezi wołyńskiej. Powiatowe obchody rocznicy tragedii

Przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie i mieszkańcy wzięli udział w Powiatowych Obchodach Rocznicy Rzezi Wołyńskiej w Gromniku. Uroczystość była wyrazem pamięci o ofiarach oraz lekcją historii dla młodego pokolenia.

Podczas obchodów uczestnicy złożyli kwiaty i znicze przed Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej, oddając hołd pomordowanym Polakom.

Następnie zaprezentowano poruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gromniku. Młodzież przypomniała tragiczne losy Polaków na Wołyniu, podkreślając znaczenie pamięci historycznej.

Podczas uroczystości starosta tarnowski Jacek Hudyma został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Organizowane od 2013 roku obchody są wyrazem pamięci o ofiarach oraz troski o zachowanie prawdy historycznej dla kolejnych pokoleń.

Żródło: opracowanie własne
Tagi: IPN w Krakowie, Jacek Hudyma, Roman Łucarz, Rzeź Wołyńska, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół w Gromniku
Kategorie: Aktualności, Powiat tarnowski
REKLAMA (B02A2)

Materiały, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

REKLAMA (B02B1)

Zobacz podobne
Promowane wydarzenia
Brak wyników.
REKLAMA (B02A3)

STARnowa.tv | Telewizja z charakterem!
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.