Dzień Okulistów i Okulistyki obchodzony jest w rocznicę urodzin Ferdinanda Monoyera – francuskiego okulisty i profesora fizyki medycznej, który zdefiniował pojęcie dioptrii oraz opracował wykres do badania ostrości wzroku. Narzędzia stworzone przez naukowca do dziś wykorzystywane są w okulistyce na całym świecie.
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Dzięki niemu poznajemy otaczający nas świat, uczymy się, pracujemy i bezpiecznie funkcjonujemy każdego dnia. To właśnie oczy pozwalają nam rozpoznawać kształty, kolory, oceniać odległość czy odróżniać światło od ciemności.
Dzisiejsze święto jest także okazją do zwrócenia uwagi na profilaktykę i regularne badania wzroku, które mogą pomóc w szybkim wykryciu wielu chorób oczu.
Z okazji Dnia Okulistów i Okulistyki składamy wszystkim okulistom, optometrystom oraz pracownikom poradni okulistycznych serdeczne życzenia, satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych oraz dużo zdrowia. Pacjentom życzymy natomiast dobrego wzroku i jak najwięcej powodów do patrzenia na świat z uśmiechem.

