To analogiczna akcja promocyjno-edukacyjna nawiązująca do akcji „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” organizowanej przez Państwową Straż Pożarną. W ramach działań profilaktycznych druhowie OSP nieodpłatnie zamontowali czujki tlenku węgla w kilku gospodarstwach domowych na terenie miejscowości. Inicjatywa ma na celu realne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz ograniczenie ryzyka zatruć czadem, szczególnie w okresie grzewczym, a także zwiększenie świadomości dot. zagrożeń.
Tlenek węgla, potocznie nazywany czadem, jest gazem niewidocznym i bezwonnym, stanowiącym poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Czujki czadu są jednym z najskuteczniejszych sposobów wczesnego wykrycia niebezpieczeństwa i umożliwiają szybką reakcję.
OSP Stare Żukowice apeluje do mieszkańców o montaż czujek w swoich domach oraz regularne przeglądy instalacji grzewczych i wentylacyjnych. „Nasze działania podyktowane są wyrazem troski o bezpieczeństwo lokalnej społeczności i wpisują się w misję służby na rzecz ochrony życia i zdrowia oraz chęcią włączenia się
w ogólnopolską akcję” – czytamy w otrzymanej informacji.




