5 mln zł dla Gminy Pleśna
Dzięki staraniom Zarządu Województwa Małopolskiego, nasz region zyskał kolejne, znaczące wsparcie w ramach Krajowego Programu Odbudowy (KPO). Na realizację projektów związanych z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, w tym budową i modernizacją sieci kanalizacyjnych, przeznaczone zostały środki w wysokości 80 milionów złotych – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Z tej sumy 5 mln trafi do gminy Pleśna na projekt „Rozbudowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Pleśna”.

Zapytany o inwestycje wójt gminy Józef Knapik nie krył zadowolenia, wśród trzech najważniejszych zadań wskazując na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Woźniczna, rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska „Kaplica” oraz budowę sieci wodociągowej w miejscowości Szczepanowice-Gliniki.
Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego







