„Gietrzwałd 1877. Wojna światów”. Ten film obejrzało go już ponad 30 tysięcy osób, w rozmaitych salach i salkach. Wyreżyserowany przez Grzegorza Brauna, wyprodukowany przez Fundację Osuchowa powstał dzięki sercom ponad 2 tysięcy darczyńców. Obejrzeć możecie go również Państwo na bezpłatnych pokazach organizowanych w naszym regionie. W Tarnowie – 22 listopada o godz. 18:00 w Auli Akademii Tarnowskiej. Aby wziąć udział w seansie, należy pobrać darmowy bilet na stronie internetowej www.gietrzwald1877.pl, w zakładce „pokazy”. Rejestracja jest konieczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Pokazy:
21 listopada, Bochnia, Miejski Dom Kultury, godz. 16:00
21 listopada, Niepołomice, Hotel Novum, godz. 19:00
22 listopada, Brzesko, Kino Planeta, godz. 16:00
22 listopada, Tarnów, Aula Akademii Tarnowskiej, godz. 18:00
29 listopada, Proszowice, Centrum Kultury i Wypoczynku, godz. 18:00
Aby wziąć udział w seansie, należy pobrać darmowy bilet na stronie internetowej www.gietrzwald1877.pl, w zakładce „pokazy”. Rejestracja jest konieczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.
Jeżeli z braku miejsc nie uda się Państwu zapisać na wybrany przez siebie seans – Fundacja Osuchowa planuje organizację kolejnych pokazów, również w Tarnowie, w roku przyszłym.
Jeżeli chcecie Państwo zaprosić film do siebie, a dysponujecie salą – nieważne, czy będzie to sala kinowa, czy strażacka remiza – piszcie na adres, który wyświetla się na ekranie: stefanwm@interia.pl
Jak możemy przeczytać na stronie filmu, dokument ten to opowieść o nadzwyczajnych zdarzeniach, które nastąpiły latem 1877 r. w warmińskiej wiosce Gietrzwałd (wówczas pod zaborem pruskim Dietrichswalde). To jedyne na ziemiach polskich objawienia Najświętszej Marii Panny, których autentyczność została kanonicznie potwierdzona (dekretem bpa Drzazgi z 1977 r.).
„Jednak ani samo orędzie (przekazane w języku polskim!), ani skala wydarzeń (blisko pół miliona pielgrzymów, wówczas 5% narodu!), ani trudne do przecenienia konsekwencje (nie tylko duchowe, religijne czy socjologiczne, ale również polityczne, militarne, ba, wręcz geostrategiczne!) – to wszystko nie zajmuje w świadomości Polaków adekwatnego miejsca. A cóż dopiero mówić o miejscu należnym objawieniom gietrzwałdzkim w historiografii światowej” – pisze reżyser, Grzegorz Braun.
Film zapowiadający premierę użyczony przez Fundację Osuchowa.