„Letnie przesilenie” w TCK

Co? Gdzie? Kiedy?
Views: 72

„Letnie przesilenie” w TCK

21 czerwca (piątek) o godz. 17:30 w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wszystkich grup Pracowni Plastycznej. „Podczas wernisażu będziemy pleść wianki, integrując całą pracownie,  ponieważ na co dzień rzadko mamy taką okazję” – piszą organizatorzy.

„Letnie przesilenie, Noc Kupały, Kupalnocka, Sobótka, Wianki, Noc świętojańska – to starosłowiańskie święto przywitania lata, skupiające dzieci, młodzież i starszych, by wspólnie cieszyć się nadejściem astronomicznego lata. To również moment maksymalnego wychylenia osi obrotu ziemi w kierunku słońca.  I my będziemy wychylać się w kierunku słońca… spędzając czas na artystycznych działaniach plenerowych, nie tylko w naszym atelier. Podczas wernisażu będziemy pleść wianki, integrując całą pracownie,  ponieważ na co dzień rzadko mamy taką okazję” – piszą organizatorzy.

Na wystawie będzie można zobaczyć prace rysunkowe, w tym rysunki z modela, prace malarskie i projektowe, techniki mieszane i collage, a także grafiki wykonane techniką linorytu. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną również animacje poklatkowe stworzone w grupie prowadzonej przez Katarzynę Małek.

W tym roku  OtwARTą była pełna twórczej energii. Zajęcia prowadzili: dr sztuki Anna Śliwińska, Joanna Kuca, Katarzyna Małek, Jacek Bernaś, a także asystentki: Karina Gieracka, Amelia Cierniak oraz Weronika Zarzycka.

Jest to trzecia wystawa w tym roku szkolnym, który rozpoczęty został prezentacją działań „Pracowni” w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie oraz wystawą „Chiaroscuro” w Galerii TCK. Obecna ekspozycja podsumowuje pracę we wszystkich grupach pracowni w drugim semestrze.

No votes yet.
Please wait...

Gość programu:

Prowadzący program:

Data emisji:

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

Zdjęcia:

Dźwięk:

Montaż:

You May Also Like

Nie przegap Wianków na Winnicy
Wernisaż w Plastyku – zaproszenie

Must Read

Brak wyników.
Hide picture