Zapowiedź: Biesiada Rycerska w Melsztynie

Co? Gdzie? Kiedy?KulturaNews
Odsłon: 306
REKLAMA (B2A01)

Zapowiedź: Biesiada Rycerska w Melsztynie

Z pewnością warto będzie się wybrać w weekend, w okolicach Nocy Świętojańskiej do Melsztyna na Biesiadę Rycerską. Od ubiegłorocznej edycji zamek w Melsztynie znów urósł i wypiękniał. Zasadnicza część imprezy odbędzie się w sobotę i niedzielę. Program prezentuje się bardzo bogato. Po raz pierwszy od dawna na Melsztyn zawita Spycimir Leliwita…

Organizatorzy zapowiadają m.in. tradycyjny obóz rycerski i większą liczbę grup rekonstrukcyjnych, wśród nich Tarnowską Watahę Rycerską. Tradycyjnie odbędzie się też sobotni obrzęd świętojański – vel Noc Kupały.

W programie ponadto pokaz laserowy, sokolnik, szkółka młodego woja i myśliwego oraz bitwa o zamek i klimatyczny koncert. Co ciekawe, po raz pierwszy od dawna na Melsztyn zawita Spycimir Leliwita – budowniczy tego zamku. Odbędzie się także turniej rycerski „O kwiat paproci”, gry i zabawy dla dzieci, konkurs historyczny oraz zwołane zostaną wici przed wyprawą na Grunwald.

Na Melsztyn obok stoisk z tradycyjnym jadłem ze stoisk KGW, zawita kuchnia hetmańska prosto z Zamościa.nJuż teraz warto zarezerwować sobie czas na to doroczne, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie.

Co ciekawe, patronat nad przedsięwzięciem objęła dr Orsolya Zsuzsanna Kovacs, ambasador Węgier w Polsce. Patronat ten daje sygnał do powstania projektu historyczno-kulturalno-gospodarczego „Szlak Węgierski” łączącego gminy nad Dunajcem.

Do udziału w imprezie zaprasza Arkadiusz Gładysz w rozmowie z Kazimierzem Dudzikiem.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Montaż:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Targi Książki Patriotycznej”: A. Mandrela o W. Pileckim
I Gminny Zlot Zabytków Motoryzacji i Papajów

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture