Zdało 180 uczniów…

EdukacjaNews
Odsłon: 30
REKLAMA (B2A01)

Zdało 180 uczniów…

Egzamin na kartę rowerową dla uczniów szkół podstawowych z Tarnowa i regionu oraz szkolenie z zakresu ruchu drogowego dla nauczycieli – przed zbliżającymi się wakacjami zorganizował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. Egzamin na kartę rowerową zdało niemal 180 uczniów szkół podstawowych z Tarnowa i regionu.

– To nasza odpowiedź na oczekiwania zarówno rodziców, jak i nauczycieli – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – W ramach działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym systematycznie edukujemy wszystkich jego uczestników. Tylko tak możemy ograniczyć niebezpieczne, a niekiedy wręcz tragiczne zdarzenia na naszych drogach i w ich sąsiedztwie.

Egzamin na kartę rowerową zdało niemal 180 uczniów szkół podstawowych z Tarnowa i regionu. Najpierw musieli się wykazać znajomością przepisów, a następnie – na mobilnym miasteczku ruchu drogowego – udowodnić praktyczne umiejętności. Trzeba było też wykonać tradycyjny slalom. Egzamin oceniali policjanci oraz egzaminatorzy MORD-u.

Natomiast w szkoleniu z zakresu ruchu drogowego wzięło udział ponad 40 pedagogów. Zajęcia prowadzili specjaliści z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, doradca metodyczny, psycholog, ratownik medyczny oraz policjant z wydziału ruchu drogowego. -To działania bardzo potrzebne, mogliśmy je przeprowadzić dzięki bardzo dobrej współpracy z policją, kuratorium oświaty, a także Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku – mówi dyr. Gurgul.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Piechotką… PTTK zaprasza
Zapisy w Pałacu Młodzieży

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture