Rekrutacja na Akademii Tarnowskiej

EdukacjaNews
Odsłon: 66
REKLAMA (B2A01)

Rekrutacja na Akademii Tarnowskiej

1 czerwca ruszyła dwudziesta siódma w historii tej uczelni rekrutacja podstawowa na studia – dokumenty można składać do 21 lipca. Kandydaci mogą w tym roku wybierać spośród 29 kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich i jednolitych magisterskich; w tym z nowości: finansów i rachunkowości oraz grafiki projektowej. Na chętnych w Akademii Tarnowskiej czeka ponad 2300 miejsc, w tym 1816 na bezpłatnych studiach dziennych. Rekrutacja dodatkowa potrwa od 19 sierpnia do 17 września, a uzupełniająca od 23 do 25 września.

– Zapraszam wszystkich do podjęcia studiów w naszej Uczelni. Oferujemy niezwykle szeroki wachlarz kierunków do wyboru, który ciągle poszerzamy i udoskonalamy. W tym roku mamy trzy nowości (kierunek lekarski, finanse i rachunkowość oraz grafika projektowa – red.), ale ze względów proceduralnych z rekrutacją na kierunek lekarski musimy poczekać do czasu przyznania nam limitu przyjęć przez Ministerstwo Zdrowia – mówi Rektor AT, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

– Bogata oferta dydaktyczna – to nie wszystko. Studia w Akademii Tarnowskiej to bowiem także możliwość korzystania z nowoczesnej bazy dydaktycznej, naukowej oraz sportowej. Innym naszym atutem jest bliskość i zwarty, zlokalizowany w centrum Tarnowa kampus oraz możliwość zagranicznych wyjazdów, m.in. dzięki programowi Erasmus+ – przekonuje Rektor.

Co niezwykle istotne – nasi studenci korzystają z przyjaznego systemu stypendialnego – dodaje Rektor Kołpa. – Wysokość stypendiów jest ustalana indywidualnie, a jego maksymalna wysokość w przypadku korzystania z wszystkich źródeł wsparcia może sięgnąć nawet 3,5 tys. zł miesięcznie.

– Rekrutacja prowadzona będzie poprzez stronę rekrutacja.atar.edu.pl w ramach systemu Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów. (instrukcja rekrutacji online) – To niezwykle prosty, efektywny i przyjazny system, który zapewnia pełne wsparcie na każdym etapie. Z badań Biura Promocji wynika, że aż 99 procent studentów I roku ocenia go bardzo dobrze– tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, prof. AT, Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki.

Na stronie przygotowanej specjalnie dla kandydatów znaleźć można wszystkie informacje dotyczących naboru, a także pełną ofertę Uczelni. Dodatkowo w drugiej połowie czerwca uruchomiony zostanie stacjonarny punkt informacji dla kandydatów w gmachu głównym Akademii (budynek A), w którym chętni będą mogli zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym z pomocą pracowników AT oraz złożyć dokumenty do sprawdzenia (dotyczy kandydatów, których dokumenty obcojęzyczne muszą zostać sprawdzone przed zakończeniem rekrutacji).

– O przyjęciu na studia decydują wyniki uzyskane na maturze. Tegoroczny regulamin rekrutacyjny przewiduje dodatkowo rozmowy wstępne dla kandydatów na kierunkach pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologia, a także przegląd portfolio na kierunkach grafika oraz grafika projektowa – dodaje dr Martowicz.

Opłata rekrutacyjna wynosi w tym roku 85 zł na większość kierunków. Wyjątek stanowią: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna i psychologii (100 złotych) oraz grafika i grafika projektowa (150 złotych). – Wysokość opłaty nie zależy od Uczelni i regulowana jest rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki – tłumaczy dr Martowicz.

Wszelkie informacje na temat oferty dydaktycznej Akademii Tarnowskiej oraz szczegóły procesu rekrutacji znaleźć można na stronie rekrutacja.atar.edu.pl.

Pracownicy Uczelni odpowiadają także na pytania kandydatów pod numerami telefonu 14 63 16 666 (rekrutacja – informacja), 14 63 16 667 (pomoc techniczna systemu ERK), poprzez pocztę elektroniczną: rekrutacja@atar.edu.pl (rekrutacja), erk@atar.edu.pl (pomoc techniczna systemu ERK) oraz poprzez komunikatory w mediach społecznościowych.

Oferta dydaktyczna Akademii Tarnowskiej

Wydział Administracyjno-Ekonomiczny

·      Administracja, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Ekonomia, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Finanse i rachunkowość, I stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Praca socjalna, I i II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Prawo, studia jednolite magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Humanistyczny

·      Filologia angielska, I stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Filologia polska, I – stacjonarne, II stopień – stacjonarne i niestacjonarne

·      Język francuski dla potrzeb zawodowych, I stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Języki obce w komunikacji (e-) biznesowej, I stopień, stacjonarne

·      Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne

·      Psychologia, jednolite studia magisterskie, stacjonarne

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

·      Ochrona środowiska, I stopień, stacjonarne

·      Chemia, I stopień – licencjackie, stacjonarne i niestacjonarne

Wydział Ochrony Zdrowia

·      Fizjoterapia, jednolite studia magisterskie, stacjonarne

·      Kierunek lekarski, jednolite studia magisterskie, stacjonarne (rekrutacja na kierunek lekarski ruszy niezwłocznie po przyznaniu limitu przyjęć przez Ministerstwo Zdrowia)

·      Kosmetologia, I stopień, stacjonarne

·      Pielęgniarstwo, I stopień, stacjonarne

·      Pielęgniarstwo, II stopień, stacjonarne i niestacjonarne

·      Położnictwo, I stopień, stacjonarne

·      Wychowanie fizyczne, I i II stopień, stacjonarne

Wydział Politechniczny

·      Automatyka i robotyka, I stopień, stacjonarne

·      Informatyka, I stopień, stacjonarne

·      Elektrotechnika, I stopień, stacjonarne

·      Elektronika i telekomunikacja, I stopień, stacjonarne

·      Mechatronika, I stopień, stacjonarne

·      Technologia chemiczna, II stopień, stacjonarne

·      Technologia i zarządzanie produkcją, I stopień, stacjonarne

Wydział Sztuki

·      Design, I stopień, stacjonarne

·      Grafika, I stopień, stacjonarne

·      Grafika projektowa, II stopień, stacjonarne

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Kreatywna Scena Młodych w Pleśnej
Dalekosiężni – letnie spotkania podróżników w Tarnowie

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture