European Golden League w „Jaskółce”

NewsSport
Odsłon: 101
REKLAMA (B2A01)

European Golden League w „Jaskółce”

Od piątku 31 maja, do niedzieli 2 czerwca, w Arenie Jaskółka Tarnów rozgrywane są turnieje odbywającej się pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Siatkówki, CEV Volleyball European Golden League. W Złotej Lidze występują zespoły z zaplecza Ligi Narodów.
W Tarnowie zobaczymy rywalizację drużyn zarówno męskich, jak i kobiecych, a gospodarzem obu turniejów jest Ukraińska Federacja Piłki Siatkowej. Oprócz reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów, w Arenie Jaskółka Tarnów zagrają obie drużyny narodowe Belgii, męski zespół Portugalii oraz żeńska drużyna Czech. Podczas trzech dni zmagań, kibice siatkówki będą mieli okazję zobaczyć po dwa mecze dziennie, a za pośrednictwem transmisji telewizyjnej na kanale internetowym CEV, impreza dotrze do kibiców na całym świecie.
Zmagania w Arenie Jaskółka Tarnów rozpoczną się w piątek 31 maja o godz. 17, meczem kobiecych reprezentacji Czech i Ukrainy. Po zakończeniu tego spotkania, o godz. 20 zaprezentują się męskie drużyny Portugalii i Ukrainy. W sobotę 1 czerwca o godz. 17 zagrają kobiece ekipy Belgii i Czech, a o godz. 20 rozpocznie się mecz męskich zespołów Belgii i Portugalii. W ostatnim dniu turnieju, czyli w niedzielę 2 czerwca, dojdzie natomiast do podwójnej konfrontacji drużyn Ukrainy i Belgii – o godz. 17 zagrają kobiety, a o godz. 20 mężczyźni.
Po czterech spotkaniach ligi męskiej, Ukraina jest trzecia (trzy wygrane i porażka), Portugalia czwarta (trzy zwycięstwa i przegrana), a Belgia siódma (po dwie wygrane i przegrane). U pań prowadzą natomiast Czechy przed Belgią i Ukrainą. Cała ta trójka wygrała wszystkie cztery dotychczasowe ligowe spotkania.
Honorowy patronat nad tarnowskim turniejem objął prezydent Tarnowa Jakub Kwaśny.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

REKLAMA (B2A02)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Memoriał Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i Gminny Dzień Dziecka
2. Biennale Sztuki w Tarnowie

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture