Wspominano okupacyjny los więzionych i wywożonych z tarnowskiego więzienia Polaków

News
Odsłon: 178
REKLAMA (B2A01)

Wspominano okupacyjny los więzionych i wywożonych z tarnowskiego więzienia Polaków

27 kwietnia o godz. 11:00 Fundacja Promocji Dziedzictwa Lokalnego PRO PATRIA SEMPER zaprosiła na uroczystość pod Ścianą Pamięci na Zakładzie Karnym przy ul. Konarskiego w Tarnowie. 
Pod czarną tablicą, przypominającą okupacyjny los więzionych i wywożonych z tarnowskiego więzienia Polaków, złożono m.in. wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Tego dnia przypadała 82. rocznica pierwszego transportu polskich kobiet do KL Auschwitz. Podobnie jak Polacy -mężczyźni, którzy znaleźli się w transporcie rozpoczynającym historię owego największego niemieckiego obozu koncentracyjnego i obozu śmierci, także pierwsze Polki, przybyły do Auschwitz z Tarnowa. W sobotę, podobnie jak w latach ubiegłych, oddano im hołd, konsekwentnie przywracając pamięć także o ich ofierze i męczeństwie. Wśród wywiezionych wówczas kobiet znalazła się m.in. Stefania Łącka.
Zapraszamy też do odwiedzenia i popularyzacji biogramu (także w wersji audiowizualnej) Stefanii Łąckiej, uczestniczki pierwszego transportu Polek do Auschwitz – wystarczy kliknąć tutaj:
Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Reporter:

Mirosław Poświatowski

Wideo:

Paweł Kudrański

Dźwięk:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: 82. rocznica pierwszego transportu polskich kobiet do KL Auschwitz, Fundacja Promocji Dziedzictwa Lokalnego PRO PATRIA SEMPER, Piotr Dziża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Nowy redaktor naczelny STARnowa.tv
Chcą zdążyć z pomocą na czas!

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture