W Szerzynach powstaje kompleks rekreacyjny

News
Odsłon: 311
REKLAMA (B2A01)

W Szerzynach powstaje kompleks rekreacyjny

Łopaty wbite, pora na realizację ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji. Za rok będzie dostępny dla mieszkańców gminy Szerzyny jak i odwiedzających region turystów. Mowa o nowym kompleksie rekreacyjnym, który powstaje na terenie dawnych stawów. Jedną z jego największych atrakcji ma być kąpielisko z szeroką plażą na bazie dawnych stawów podworskich w Szerzynach.

Mowa o nowym kompleksie rekreacyjnym, którego jedną z jego największych atrakcji ma być kąpielisko z szeroką plażą na bazie dawnych stawów. podworskich w Szerzynach. Pod budowę wbito pierwszą łopatę. W uroczystym rozpoczęciu prac uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecni byli posłowie Wiesław Krajewski i Piotr Sak oraz wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Wartość zadania wynosi prawie 11,5 mln zł. Większość kosztów została pokryta z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina otrzymała na realizację zadania pn. „Budowa kompleksu rekreacyjnego w Szerzynach” niemal 10 mln zł. To jedna z najwyższych kwot dofinansowania w powiecie tarnowskim.

Podczas wizyty w Szerzynach wojewoda Łukasz Kmita odwiedził również inne inwestycje, które powstają dzięki rządowemu wsparciu. Są to m.in. Dom Opieki nad Małym Dzieckiem w Szerzynach oraz budynek mieszkalny wielorodzinny.

Dom Opieki nad Małym Dzieckiem w Szerzynach będzie przeznaczony dla ok. 120 dzieci. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi prawie 1,5 tys. m2.

Dotychczas poniesione wydatki na realizację tego zadania to niemal 11 mln zł, z czego:

Placówka zostanie uruchomiona we wrześniu 2023 r.

Powstający budynek wielorodzinny obejmie 27 lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Blok pięciokondygnacyjny będzie wyposażony w windy. W projekcie uwzględniono m.in. plac zabaw dla dzieci, oświetlenie terenu, instalacje fotowoltaiczne i pompę ciepła do ogrzewania części wspólnych.

Wartość zadania wynosi niespełna 10 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 85% kosztów realizacji zadania, czyli ponad 8 mln zł.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Produkcja:

STARnowa.tv

Montaż:

Paulina Budzik

Reporter:

Paulina Budzik

Wideo:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: Piotr Sak, Wiesław Krajewski, Łukasz Kmita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

W Szerzynach powstaje kompleks rekreacyjny [konferencja prasowa]
„Spotkania z Przemysłem Przyszłości” – Finansowanie nowoczesnych rozwiązań w firmie [WIDEO]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture