Oszuści i złodzieje w natarciu. Trzeba mieć oczy dookoła głowy

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 323
REKLAMA (B2A01)

Oszuści i złodzieje w natarciu. Trzeba mieć oczy dookoła głowy

Do 82-letniej kobiety zadzwonił telefon stacjonarny. Głos w słuchawce podał się za policjanta CBŚP. Poinformował tarnowiankę, że zgromadzone przez nią pieniądze na koncie są zagrożone i jeśli ich szybko nie wypłaci, to przepadną. Zaoferował kobiecie pomoc i zachęcił ją do udziału w zatrzymaniu szajki oszustów.

Rzekomy policjant namówił kobietę, by ta poszła do banku i przelała 40 tysięcy złotych na wskazane konto. 82-latka posłusznie wykonała polecenia. Gdy wróciła do domu, o całej sytuacji opowiedziała synowi, który szybko zorientował się, że mama padła ofiarą oszustów. Wspólnie ponownie udali się do banku, by zablokować zlecenie.

Tym razem się udało i przelane wcześniej pieniądze nie opuściły jeszcze kont bankowych. Zlecenie zostało anulowane, a pieniądze wróciły ponownie na konto tarnowskiej seniorki – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Mniej szczęścia miała 72-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, która zgodziła się na wgranie „szpiegowskiego” programu do swojego telefonu i straciła 17 tysięcy złotych. Do kobiety zadzwonił oszust podający się za pracownik banku i przekazał, że pieniądze zgromadzone na jej koncie są zagrożone. Zaproponował pomoc w ich zabezpieczeniu.

Poinstruował seniorkę, jak wgrać program do zdalnej obsługi urządzeń mobilnych, poprosił o dane konieczne do zalogowania się na konto, a następnie niczego nieświadomej seniorce wyczyścił konto bankowe. Gdy kobieta zorientowała się, że straciła 17 tysięcy złotych, powiadomiła o tym tarnowskich policjantów.

Pomóżmy złapać złodziei sklepowych

Tarnowska policja poszukuje mężczyzn podejrzewanych o kradzież perfum z jednej z drogerii przy ulicy Nowodąbrowskiej. Publikuje nagrania z monitoringu i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło 22 listopada ubiegłego roku w Tarnowie. W drogerii przy ul. Nowodąbrowskiej pojawili się mężczyźni, którzy ukradli perfumy, warte blisko 1,6 tys. zł.

Do tej pory policji nie udało się namierzyć sprawców, dlatego podjęto decyzję o publikacji wizerunków, które zarejestrowały kamery monitoringu w drogerii w jednej z galerii handlowych.

– Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyzn ze zdjęć lub był świadkiem zdarzenia i ma jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, lub ich miejsca pobytu, może skontaktować się z Komisariatem Policji Tarnów-Centrum pod numerami telefonu 47 831 25 43, 47 831 22 21 (w godzinach 7:30-15:30) bądź całodobowym telefonem 47 831 21 22 i 112. Wszystkim rozmówcom gwarantujemy pełną anonimowość. – podkreśla asp. sztab. Paweł Klimek.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Dodatkowe informacje:
Fot. KMP Tarnów
REKLAMA (B2A02)
Tags: oszuści Tarnów, Paweł Klimek, policja Tarnów, STARnowa.tv, złodzieje sklepowi Tarnów, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Ruszają letnie potańcówki! Pierwsza już w tę niedzielę
„STARczy na dziś” (odc. 153) Józef Gawron

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture