Nie żyje ks. prof. Michał Drożdż, medioznawca. A przede wszystkim dobry Człowiek. Znamy datę pogrzebu [EDIT]

EdukacjaKulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 385
REKLAMA (B2A01)

Nie żyje ks. prof. Michał Drożdż, medioznawca. A przede wszystkim dobry Człowiek. Znamy datę pogrzebu [EDIT]

Wczoraj, 15 czerwca, w godzinach popołudniowych zmarł po długiej chorobie ks. prof. Michał Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, członek Rady Programowej TVP. Przeżył 65 lat.

Pochodził z Żelenikowej koło Nawojowej. Ukończył II LO w Nowym Sączu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 roku z rąk bp. Jerzego Ablewicza.

Szlify naukowe zdobywał na między innymi Politechnice Federalnej w Zurychu oraz Uniwersytecie Leopolda Franciszka w Innsbrucku, gdzie 2003 roku uzyskał doktorat. Habilitował się  cztery lata później. W 2020 roku otrzymał tytuł profesora nauk społecznych.

Specjalizował się w filozofii, teologii oraz etyce mediów. Wydał kilkadziesiąt artykułów i książek.

W diecezji tarnowskiej został zapamiętany między innymi jako pierwszy dyrektor programowy Radia Dobra Nowina (dziś RDN Małopolska) oraz jako współtwórca Wydawnictwa Biblos. Przez współpracowników był bardzo ceniony ze względu na swój takt, kulturę i serdeczność. Oraz nieodłączny uśmiech.

Przypomnijmy, iż Zmarły był bratem ks. prof. Alojzego Drożdża, filozofa i etyka, który odszedł we wrześniu 2019 roku.

Znamy szczegóły pogrzebu duchownego

Uroczystości pogrzebowe ks. prof. Michała Drożdża potrwają trzy dni. Liturgia stacyjna rozpocznie się w poniedziałek, 19 czerwca. O 17.30 odmówiony zostanie różaniec w tarnowskim kościele św. Maksymiliana, a o 18.00 rozpocznie się msza św. w intencji Zmarłego. Msza o godzinie 18.00 będzie transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

We wtorek o godzinie 11.00 zostanie w intencji Zmarłego odprawiona msza w Kolegiacie Uniwersyteckiej św. Anny w Krakowie.

Natomiast pogrzeb odbędzie się w środę, 21 czerwca, w Żeleźnikowej. Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 12.00, po której ciało kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: diecezja tarnowska, kapłani diecezji tarnowskiej, ks. Alojzy Drożdż, ks. Michał Drożdż, naukowcy z Tarnowa, Rada Programowa TVP, STARnowa.tv, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, zmarli tarnowianie 2023, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Słonie” mają nowego trenera. Zobaczcie, kto poprowadzi BBT w nowym sezonie. Jest zaskoczenie?
„STARczy na dziś” (odc. 145) Jakub Kwaśny

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture