Będzie konflikt w Zjednoczonej Prawicy? Tarnowscy posłowie PiS bronią Jana Rybę, dyrektora III LO

EdukacjaNewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 388
REKLAMA (B2A01)

Będzie konflikt w Zjednoczonej Prawicy? Tarnowscy posłowie PiS bronią Jana Rybę, dyrektora III LO

Kolejne środowiska włączają się w obronę Jana Ryby, dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, który – decyzją małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak – może stanąć przed komisją dyscyplinarną za rzekomą opieszałość w nagłośnieniu sprawy jednej z uczennic, która padała ofiarą fizycznego i psychicznego znęcania się ze strony matki. A to wiąże się z zawieszeniem go w pełnionych funkcjach i zamrożeniem na czas postępowania połowy wynagrodzenia. W kontrze do kurator oświaty staje również dwoje posłów Zjednoczonej Prawicy: Anna Pieczarka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Piotr Sak (Suwerenna Polska).

Przypomnijmy, tuż po ogłoszeniu decyzji Małopolskiego Kuratorium Oświaty rwetes podnieśli działacze Nowej Lewicy, którzy wystosowali pisma do ministra Przemysława Czarnka i Barbary Nowak. O ponowne rozpatrzenie sprawy Jana Ryby zaapelował do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. W szkole zbierane są podpisy. Dziś, 30 maja, przed szkoła odbyła się demonstracja, którą rejestrowały największe stacje telewizyjne i radiowe w kraju. Również na antenie STARnowa.tv zobaczycie wkrótce relację z tego wydarzenia.

Z niespodziewaną odsieczą Janowi Rybie śpieszą także… parlamentarzyści zjednoczonej Prawicy: Anna Pieczarka i Piotr Sak.

Jesteśmy już po spotkaniu z panem ministrem Czarnkiem. Dziś, czyli we wtorek, wysyłamy oficjalny list do resortu edukacji. Podczas najbliższego posiedzenia sejmu będziemy chcieli co najmniej jeszcze raz poruszyć tę sprawę. Uważamy, że nie jest to dobra decyzja. Stąd nasze wystąpienie – mówi w rozmowie telefonicznej Piotr Sak.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Anna Pieczarka, Barbara Nowak, III LO Tarnów, Jan Ryba, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Piotr Sak, Przemysław Czarnek, Roman Ciepiela, STARnowa.tv, Łukasz Kmita, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Tarnów murem za dyrektorem Janem Rybą [VIDEO]
Arcybiskup Wiktor Skworc przeszedł na emeryturę. Metropolita katowicki to były biskup tarnowski [AKTUALIZACJA]

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture