Młodzi strażacy z Poręby Radlnej przygotowują się do ślubowania i zawodów

News
Odsłon: 429
REKLAMA (B2A01)

Młodzi strażacy z Poręby Radlnej przygotowują się do ślubowania i zawodów

Młodzi adepci sztuki pożarniczej na starcie! 27 maja br., w Porębie Radlnej odbyło się spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do ślubowania oraz pasowania na strażaka podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.

Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca br., w Woli Rzędzińskiej na placu przy miejscowym basenie. Świętowanie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 16:00. Do ślubowania z jednostki OSP Poręba Radlna przystąpi w sumie 18 osób w tym 4 dziewczęta. Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą organizowane jest co drugi tydzień. Na tych spotkaniach młodzi strażacy uczą się różnego rodzaju zasad panujących w straży, ćwiczą rozwijanie linii gaśniczych, udzielania pierwszej pomocy. Nie brakuje również gier i zabaw. Młodzież w dniu dzisiejszym przygotowywała się również do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych a te zaplanowano na 17 czerwca br., w Jodłówce Wałkach.

Jak Pan ocenia zaangażowania i zapał młodych, którzy już niedługo przystąpią do ślubowania na strażaka?
– Młodzież bardzo angażuje się w spotkania można odczuć ze bardzo im zależy na byciu kiedyś w przyszłości strażakami którzy bez względu na wszystko gdy usłyszą syrenę będą pędzić na pomoc drugiemu człowiekowi – mówi zastępca naczelnika OSP w Porębie Radlnej Piotr Podstawki.

– Moim zdaniem chęć działania młodych w straży jest duża. Widać to po między innymi zaangażowaniu w ćwiczeniach. Młodzież odbywa główną rolę w straży aby jednostka mogła się rozwijać i działać w przyszłości – dodaje Bartek Wrona, skarbnik OSP w Porębie Radlnej.

Życzymy przyszłym druhom i druhnom, aby strażacka służba była źródłem ciągłej satysfakcji do dumy, a społeczne uznanie towarzyszyło Was w codziennej działalności,

 
No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Paulina Budzik

Produkcja:

STARnowa.tv

Zdjęcia:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: Bartek Wrona, Dominik Starostka, OSP Poręba Radlna, Paulina Budzik, Piotr Podstawki, STARnowa.tv
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„W cieniu Ratusza” (odc. 10)
„STARczy na dziś” (odc. 133) Jacek Jabłoński i Kamil Mitera

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture