Młodzi strażacy z Poręby Radlnej przygotowują się do ślubowania i zawodów

News
Odsłon: 528
REKLAMA (B2A01)

Młodzi strażacy z Poręby Radlnej przygotowują się do ślubowania i zawodów

Młodzi adepci sztuki pożarniczej na starcie! 27 maja br., w Porębie Radlnej odbyło się spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do ślubowania oraz pasowania na strażaka podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.

Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca br., w Woli Rzędzińskiej na placu przy miejscowym basenie. Świętowanie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 16:00. Do ślubowania z jednostki OSP Poręba Radlna przystąpi w sumie 18 osób w tym 4 dziewczęta. Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą organizowane jest co drugi tydzień. Na tych spotkaniach młodzi strażacy uczą się różnego rodzaju zasad panujących w straży, ćwiczą rozwijanie linii gaśniczych, udzielania pierwszej pomocy. Nie brakuje również gier i zabaw. Młodzież w dniu dzisiejszym przygotowywała się również do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych a te zaplanowano na 17 czerwca br., w Jodłówce Wałkach.

Jak Pan ocenia zaangażowania i zapał młodych, którzy już niedługo przystąpią do ślubowania na strażaka?
– Młodzież bardzo angażuje się w spotkania można odczuć ze bardzo im zależy na byciu kiedyś w przyszłości strażakami którzy bez względu na wszystko gdy usłyszą syrenę będą pędzić na pomoc drugiemu człowiekowi – mówi zastępca naczelnika OSP w Porębie Radlnej Piotr Podstawki.

– Moim zdaniem chęć działania młodych w straży jest duża. Widać to po między innymi zaangażowaniu w ćwiczeniach. Młodzież odbywa główną rolę w straży aby jednostka mogła się rozwijać i działać w przyszłości – dodaje Bartek Wrona, skarbnik OSP w Porębie Radlnej.

Życzymy przyszłym druhom i druhnom, aby strażacka służba była źródłem ciągłej satysfakcji do dumy, a społeczne uznanie towarzyszyło Was w codziennej działalności,

 
No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Paulina Budzik

Produkcja:

STARnowa.tv

Zdjęcia:

Paweł Kudrański
REKLAMA (B2A02)
Tags: Bartek Wrona, Dominik Starostka, OSP Poręba Radlna, Paulina Budzik, Piotr Podstawki, STARnowa.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„W cieniu Ratusza” (odc. 10)
„STARczy na dziś” (odc. 133) Jacek Jabłoński i Kamil Mitera

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture