Działacze Nowej Lewicy w obronie Jana Ryby, dyrektora III LO w Tarnowie

EdukacjaNewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 462
REKLAMA (B2A01)

Działacze Nowej Lewicy w obronie Jana Ryby, dyrektora III LO w Tarnowie

Ogólnopolskim echem, w większości w tonie oburzenia i krytyki odbiła się decyzja Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektora III LO im. Adama Mickiewicza Jana Ryby. To efekt kontroli przeprowadzonych w szkole. W następstwie tego, dyrektor może zostać "z automatu" zawieszony w pełnieniu obowiązków. Czym jakoby miał zawinić? A tym, że... zajął się i otoczył opieką psychologiczną uczennicę, która doświadczała domowej przemocy fizycznej i psychicznej. Kolejne środowiska żądają zmiany decyzji przez Barbarę Nowak.

Tuż po ogłoszeniu wiadomości, iż Jan Ryba może stanąć przed komisją dyscyplinarną małopolskiego kuratorium, co skutkowałoby zawieszeniem go w obowiązkach nauczyciela, działacze lewicy wystosowali dwa pisma protestacyjne. Poseł Maciej Gdula wysłał interwencję na adres ministra Przemysława Czarnka, z kolei tarnowscy działacze apelują o zmianę decyzji u Barbary Nowak, małopolskiej kurator.

– To oczywisty skandal, że chce się ukarać nauczyciela za godną naśladowania postawę i zadbanie o bezpieczeństwo uczennicy, która padła ofiarą przemocy domowej. I jaki przekaz idzie w kierunku innych pedagogów? Nie angażujcie się, odwróćcie głowę, nie wtrącajcie się? Poza tym jest to destabilizacja przcy całej szkoły, która w rankingach uchodzi za najlepszą w Tarnowie – grzmi Jacek Jabłoński.

Jak się dowiadujemy w placówce przy ul. Brodzińskiego zbierane są podpisy w obronie dobrego imienia dyrektora Jana Ryby.

– Z rozmów, które przeprowadziłem z moimi kolegami wiem, że że pan profesor cieszy się dużym poważaniem zarówno wśród młodzieży, jak i swoich kolegów. Co ciekawe, nawet prokuratura uważa, że pan profeor w całej sytuacji zachował się wzorowo – wtóruje Kamil Mitera.

Do sprawy będziemy wracać.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Barbara Nowak, III LO Tarnów, Jan Ryba, Małopolskie Kuratorium Oświaty, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Wypadek na A4 koło Tarnowa. Bus z Ukraińcami przewrócił się na bok. Cztery osoby w szpitalu
„STARczy na dziś” (odc. 131) Grzegorz Kozioł

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture