O mały włos postawiłby domek na bombie. Niebezpieczeństwo na szczęście zażegnane

AlertNewsWydarzenie
Odsłon: 196
REKLAMA (B2A01)

O mały włos postawiłby domek na bombie. Niebezpieczeństwo na szczęście zażegnane

Pocisk artyleryjski kalibru 150 mm wraz z ładunkiem kumulacyjnym został znaleziony przez mężczyznę, który przygotowywał teren pod budowę domku letniskowego. Sytuacja nie wyglądała różowo.

Kilka dni temu na niebezpieczną pamiątkę z czasów wojny natknął się właściciel działki w Nowej Jastrząbce w gminie Lisia Góra. Mężczyzna, podczas prac przy wyrównywaniu terenu pod budowę domku letniskowego, natrafił na leżący w ziemi przedmiot wyglądem przypominający pocisk. O znalezisku natychmiast powiadomił tarnowskich policjantów, a ci skierowali na miejsce patrol minersko-pirotechniczny.

Funkcjonariusze określili przedmiot jako pocisk artyleryjski z ładunkiem kumulacyjnym kalibru 150 milimetrów, pochodzący z czasów wojennych. Z uwagi na to, że groźny niewybuch leżał z dala od zabudowań, nie było konieczności ogłaszania ewakuacji. Na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa, którzy zabezpieczyli pocisk i przewieźli go na wojskowy poligon, gdzie został zneutralizowany.

Przypominamy, że tego typu znaleziska, pomimo upływu lat, wciąż mogą być bardzo niebezpieczne i w przypadku ich znalezienia, należy zachować szczególną ostrożność. Niewybuchów i niewypałów nie można odkopywać, przenosić ani dotykać. Należy jak najszybciej powiadomić policję, a do czasu przyjazdu funkcjonariuszy, oznaczyć miejsce tak, by uniemożliwić dostęp do niego osobom postronnym – przypomina asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Komenda Miejska Policji Tarnów, niewybuchy region tarnowski, Paweł Klimek, STARnowa.tv, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„Wiadomości z tygodnia” (odc. 12)
Chcesz być ważny jak sędzia, nie będąc absolwentem prawa? Zostań ławnikiem

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture