Ciekawe malarstwo w bibliotecznej galerii. Swoje prace prezentuje rzeszowska artystka Maria Wiktoria Mostek [ZDJĘCIA]

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 342
REKLAMA (B2A01)

Ciekawe malarstwo w bibliotecznej galerii. Swoje prace prezentuje rzeszowska artystka Maria Wiktoria Mostek [ZDJĘCIA]

Warto w najbliższym czasie wybrać się do Galerii Niebieskiej, która mieści się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Krakowskiej 4. Prezentowana jest tam wystawa prac malarskich Marii Wiktorii Mostek. Już sam wernisaż, który miał miejsce we czwartek, 11 maja, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecni byli na nim miłośnicy sztuki także spoza Tarnowa.

Maria Wiktoria Mostek to absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie i Studium Pedagogicznego przy Politechnice Rzeszowskiej. Należy do Grupy Twórczej DROGA. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne i akrylowe, a także rysunek, pastel, akwarelę i techniki własne. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych, udział w licznych wystawach zbiorowych, plenerach malarskich – ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Stylistyka moich obrazów jest zróżnicowana, zależna od tematu, towarzyszących emocji i ciągłych poszukiwań. Zazwyczaj są to przedstawienia realistyczne, często ujęte w cykle. Czasem odrywam się od rzeczywistości i uciekam w świat sacrum, surrealizmu lub abstrakcjonizmu emocjonalnego. Malując pejzaż świadomie wybieram miejsca i elementy krajobrazu, które nie tylko mnie urzekają, ale z którymi mocno się identyfikuję. Wtapiam się wówczas w obraz, stając się jego częścią. Można zatem rzec, iż malując pejzaż utrwalam swój własny portret emocjonalny, chwilowy stan mej duszy – mówi o swojej twórczości artystka.

Wystawę „Pejzaż emocjonalny” będzie można oglądać do 7 czerwca. Polecamy.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Galeria Niebieska Tarnów, Maria Wiktoria Mostek, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, STARnowa.tv, wystawy Tarnów, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

„Pana Chwal” – Sezon na czereśnie
„W cieniu Ratusza” (odc. 9)

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture