Starostwo pomaga walczącej Ukrainie. Przekazało właśnie karetkę pogotowia

NewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 277
REKLAMA (B2A01)

Starostwo pomaga walczącej Ukrainie. Przekazało właśnie karetkę pogotowia

W piątek, 12 maja, na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się symboliczne przekazanie ambulansu sanitarnego Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego na rzecz ukraińskiej Fundacji Charytatywnej Shalom Dnipro Ukraina.

Dar przekazali starosta Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma. Obdarowanych reprezentowała pełnomocnik fundacji – Nataliya Magiera.

Powiat tarnowski przekazuje karetkę żołnierzom walczącym w Ukrainie, która posłuży do transportu sanitarnego. Zapotrzebowanie, przede wszystkim medyczne, jest ogromne i wciąż potrzebne naszym wschodnim sąsiadom trwającym w stanie wojny. Nasza pomoc jest bardzo konkretna, na charakter wielowymiarowy, również w aspekcie, środków higienicznych, czy żywności – podkreśla starosta Roman Łucarz.

Jak słyszymy, ambulans jest gotowy do natychmiastowej pracy w terenie. Przekazana karetka ma 12 lat i przejechane ok. 360 tys. kilometrów. Na jej wyposażeniu znalazł się między innymi sprzęt medyczny: nosze oraz krzesełko transportowe.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Jacek Hudyma, Roman Łucarz, STARnowa.tv, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, wojna na Ukrainie, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„Wiadomości z tygodnia” (odc. 11)
Przed nami Noc Muzeów. Grzech zostać w domu. Moc atrakcji. Zobaczcie program

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture