Tarnowskie fontanny nieczynne. Nie wiemy jak długo, ale wiemy, dlaczego…

KulturaNewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 562
REKLAMA (B2A01)

Tarnowskie fontanny nieczynne. Nie wiemy jak długo, ale wiemy, dlaczego…

Zwykle co roku, z początkiem maja, zaczynały działać tarnowskie fontanny, których na terenie miasta jest osiem. W tym roku jeszcze nie pocieszyły oczu mieszkańcom wyrzucanymi z siebie kaskadami wody. Co się takiego stało?

Powody tego stanu rzeczy są dwa. Mizeria miejskich finansów i rozpaczliwe szukanie oszczędności na każdym kroku, ale również ustawowy obowiązek obniżenia i ograniczenia zużycia energii o 10 procent. Na razie nie wiadomo, kiedy wystrzelą strumienie wody i czy w okresie wakacji czynne będą wszystkie wodotryski. Wiadomo natomiast, że fontanny będą działały krócej niż w minionych latach. Na podobne rozwiązania zdecydował się też Kraków, ale urzędnicy prezydenta Jacka Majchrowskiego poinformowali, że ich fontanny zostaną uruchomione 15 czerwca. Rodzimy magistrat sugeruje, by mieszkańcy korzystali z tężni solankowej, która stoi na Górze św. Marcina i jest już czynna. Bez zmian mają też działać dwa miejskie zdroje wodne, czyli poidełka z bezpłatną wodą pitną. Pierwszy z nich znajduje się na skwerze o. Olgierda Kokocińskiego, drugi w parku Piaskówka.

W Tarnowie czynnych jest osiem fontann: w Parku Strzeleckim, na skwerze o. O. Kokocińskiego, na skwerze ks. Popiełuszki, przy ul. Wałowej, na pl. Szczepanika, w parku Piaskówka (fontanna pływająca), w parku Sanguszków i na skwerze ks. kpt. Piotra Gajdy.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: STARnowa.tv, tarnowskie fontanny, tężnia solankowa Tarnów, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Spektakularna akcja policjantów rzeszowskiego CBŚP. Dwie tarnowskie agencje towarzyskie zamknięte. Sutenerzy pod kluczem
Tragiczny wypadek na torach w Tarnowie, w okolicach wiaduktu przy ul. Gumniskiej

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture