Skwer ks. kpt. Piotra Gajdy. Wizytówka Tarnowa? Nie, kolejny bubel!

KulturaNewsWydarzenie
Odsłon: 91

Skwer ks. kpt. Piotra Gajdy. Wizytówka Tarnowa? Nie, kolejny bubel!

To miało – w założeniu – być ulubione miejsce odpoczynku tarnowian i gratka dla turystów odwiedzających miasto. Cacko kosztowało 2 miliony złotych, z czego 1392 tys. zł wyłożyła Unia Europejska. Trzy lata trwały intensywne prace, które zakończyły się latem 2020 roku. Mowa o skwerze, którego patronem jest ks. Piotr Gajda. Znajduje się on w sąsiedztwie klasztoru Bernardynów. Niestety, dziś przedstawia opłakany stan.

Odnowione Małe Schody, ławeczki, kwiecie, gustowny mural, makieta miasta a nade wszystko fontanna, która prócz ochłody dwa razy dziennie wydawała z siebie dźwięki a wieczorem dodatkowo ferię świateł. Tak było na początku. A co mamy teraz? Zagrzybione ściany, siedziska, z których obłazi farba, powypadane płytki, chwasty, brud. I nieczynną fontannę, jak zresztą wszystkie w mieście.

Obraz nędzy i rozpaczy, czyli jakość pracy władz miasta i prezydenta. Dramat, którego nawet nie chce się komentować. Mówiąc krótko: „Jaki pan, taki kram” – załamuje ręce miejski aktywista Jerzy Kowalski, mieszkaniec Starówki.

Co na to władze miasta?

Nie wszystko leży po naszej stronie. Jeśli coś dzieje się z muralem, to poprawimy we własnym zakresie. Nas pewno w najbliższym czasie dokonamy z wykonawcą przeglądu gwarancyjnego całej inwestycji – mówi w rozmowie telefonicznej Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Do sprawy będziemy wracać.

Informacje dodatkowe:

Opracowanie tekstu:

Łukasz Winczura

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

„Było raczej łatwo” – komentarze po maturze z języka polskiego
Rozpoczynają się Pierwsze Komunie Święte. Przeżycie religijne czy festiwal blichtru?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.