Historyczny dzień dla parafii w Tarnowcu. Konsekracja świątyni pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika [HOMILIA]

NewsWydarzenie
Odsłon: 299

Historyczny dzień dla parafii w Tarnowcu. Konsekracja świątyni pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika [HOMILIA]

Po 43. latach od momentu erygowania parafii w Tarnowcu tamtejsi wierni doczekali się konsekracji świątyni. Dokonał jej biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas mszy św. odprawionej 1 maja, w liturgiczne wspomnienie tego świętego. Nabożeństwo zgromadziło tłumy wiernych.

Przypomnijmy, wznoszenie murów świątyni rozpoczęło się w 1983 roku, gdy proboszczem parafii był ks. Stanisław Goryl. Poświęcenia kościoła dokonał siedem lat później sufragan tarnowski bp Józef Gucwa. Poniedziałkowa uroczystość zwieńczyła wieloletnie prace przy jego urządzaniu i dekorowaniu.

W homilii pasterz Kościoła tarnowskiego podziękował wiernym oraz duszpasterzom za wielkie zaangażowanie w to wiekopomne dzieło. Zwrócił też uwagę na teologiczny wymiar związany z osobą patrona parafii.

– To kościół św. Józefa, a więc wyznaczający pewien nurt ludzkiej pracy, włączonej w dzieło stwórcze Boga. To wielki zaszczyt, że my możemy jako ludzie, podejmując swoją codzienną pracę, tak bardzo zróżnicowaną, uczestniczyć w dziele stworzenia samego Boga. Św. Józef – ten wielki patron Kościoła, opiekun Chrystusa – wciąż dla nas jest postacią inspirującą w swojej cichości, prostocie, ale także pracowitości i wierności Bogu. Jest także wzorem dla mężczyzn, ojców rodzin, aby troszczyli się o najbliższych – mówił hierarcha.

W mensie ołtarzowej umieszczone zostały relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Telewizja Starnowa.tv transmitowała całe uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania homilii biskupa Andrzeja Jeża.

Informacje dodatkowe:

Opracowanie tekstu:

Łukasz Winczura

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

Bruk-Bet od trzech kolejek bez zwycięstwa. Z Bielską-Białej udało się przywieźć jeden punkt
Czy szlak maszkaronów stanie się nową atrakcją turystyczną Tarnowa?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.