Roman Ciepiela przegrywa kolejne ważne głosowanie w Radzie Miejskiej. Nie będzie wyższych opłat parkingowych

NewsPolitykaWydarzenie
Odsłon: 257

Roman Ciepiela przegrywa kolejne ważne głosowanie w Radzie Miejskiej. Nie będzie wyższych opłat parkingowych

Nie ma zgody radnych na podniesienie opłat oraz wydłużenie czasu ich pobierania w tarnowskiej Strefie Płatnego Parkowania. Czternaścioro radnych sprzeciwiło się temu pomysłowi, dwie radne wstrzymały się od głosu. Dziewięć szabel popierających pomysł włodarza miasta nie wystarczyło, by przeforsować projekt uchwały.

Tradycyjnie przeciwko Romanowi Ciepieli zagłosował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, do których dołączyli: przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny (Nasze Miasto Tarnów), niezależny rajca Marek Ciesielczyk oraz… Krystyna Mierzejewska z Koalicji Obywatelskiej, czyli ugrupowania, które programowo powinno popierać inicjatywy Romana Ciepieli. Jej dwie koleżanki klubowe – Agnieszka Danielewicz oraz Kinga Klepacka wstrzymały się od głosu.
Była to druga próba podejścia do sprawy opłat parkingowych. Miesiąc temu punkt ten został zdjęty z porządku obrad.

Co proponował prezydent?

Chciał wzrostu opłat za parkowanie o 15 proc. Stawka za pierwszą godzinę postoju podniesiona miała zostać o 50 groszy do 3,80 zł, a druga z 3,90 do 4,50 zł.
Planowano także podwyżki niektórych opłat abonamentowych. Po ich wprowadzeniu sporo więcej zapłaciliby m.in. przedsiębiorcy mający swoje biznesy w obrębie Wałowej i Rynku. Roczny abonament dla nich wzrósłby z 900 zł do 1,5 tys. zł. Natomiast roczny abonament dla aut służbowych pozwalający parkować na wszystkich ulicach SPP kosztowałby 1 tys. zł, a nie tak jak dotychczas 700 zł.
Istotną zmianą w strefie płatnego postoju miał być też wydłużony czas pobierania opłat. Według propozycji prezydenta kontrolerzy sprawdzaliby, czy kierowcy dokonali opłat za parkowanie w godz. 8-18, gdy obecnie robią to w godz. 9-17.
Do sprawy powrócimy.

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
Tags: , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

  • Ciesielczyk
    2023-04-28 06:45

    Wystąpienia trzech osób na początku sesji były najlepszymi w tej kadencji. Szkoda, że nie nie mogą zastąpić prezydenta i jego zastępców.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Może Ci się spodobać

Konferencja Nowej Lewicy (Tarnów, 2023.04.26)
Czy Tarnów doczeka się repliki Panoramy Siedmiogrodzkiej?

Musisz zobaczyć

Brak wyników.