Przed nami majowe uroczystości patriotyczne. Magistrat rozdaje flagi na samochody [ZAPOWIEDŹ]

KulturaNews
Odsłon: 255
REKLAMA (B2A01)

Przed nami majowe uroczystości patriotyczne. Magistrat rozdaje flagi na samochody [ZAPOWIEDŹ]

Jedną z lokalnych tradycji obchodzenia majowych świąt narodowych jest zainicjowana przed kilkunastu laty przez tarnowski magistrat inicjatywa rozdawania flag państwowych, którymi można przyozdobić samochody. W tym roku takowe będzie można odebrać w trzech miejscach. Akcja rusza już jutro (26 kwietnia) i potrwa do piątku, 28 kwietnia.

Flagi będzie można otrzymać w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4, w pokoju nr 2, w godzinach 7.30-15.30, w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą, które mieści się w kamienicy Rynek 7 od 7.30 do 15.30 oraz znajdującym się w tym samym miejscu Tarnowskim Centrum Informacji, które na chętnych będzie czekało między godziną 8.00 a 18.00.

Świętowanie rozpoczniemy 1 maja. W południe zostanie odegrany hymn Unii Europejskiej, który uczci 19. rocznicę wstąpienia naszego kraju w jej struktury. Następnego dnia będziemy obchodzili Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 9.00 odbędzie się uroczystość wciągnięcia flagi na maszt oraz odegranie hymnu państwowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przypomnijmy, że pomysłodawcą utworzenia tego święta był pochodzący z Bielska Białej poseł Edward Płonka (PO). Projekt ustawy jego autorstwa został przegłosowany w parlamencie 20 kwietnia 2004 roku. Tego samego dnia obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Z kolei w środę przypada 232. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Na ten dzień zaplanowano w Tarnowie koncert węgierskiej orkiestry dętej Abony. Ich występu będzie można wysłuchać w Parku Strzeleckim o godz. 11.00. W południe, w bazylice katedralnej, zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Dalsze uroczystości odbędą się przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: pomnik nieznanego żołnierza tarnów, STARnowa.tv, święto flagi tarnów 2023, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Deszcz nagród dla trenera Stanisława Majorka. Wśród nich tytuł Honorowego Obywatela Tarnowa i Krzyż Małopolski
Wojnicka wystawa fotografii „NOWE”

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture