Przed nami majowe uroczystości patriotyczne. Magistrat rozdaje flagi na samochody [ZAPOWIEDŹ]

KulturaNews
Odsłon: 293
REKLAMA (B2A01)

Przed nami majowe uroczystości patriotyczne. Magistrat rozdaje flagi na samochody [ZAPOWIEDŹ]

Jedną z lokalnych tradycji obchodzenia majowych świąt narodowych jest zainicjowana przed kilkunastu laty przez tarnowski magistrat inicjatywa rozdawania flag państwowych, którymi można przyozdobić samochody. W tym roku takowe będzie można odebrać w trzech miejscach. Akcja rusza już jutro (26 kwietnia) i potrwa do piątku, 28 kwietnia.

Flagi będzie można otrzymać w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4, w pokoju nr 2, w godzinach 7.30-15.30, w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą, które mieści się w kamienicy Rynek 7 od 7.30 do 15.30 oraz znajdującym się w tym samym miejscu Tarnowskim Centrum Informacji, które na chętnych będzie czekało między godziną 8.00 a 18.00.

Świętowanie rozpoczniemy 1 maja. W południe zostanie odegrany hymn Unii Europejskiej, który uczci 19. rocznicę wstąpienia naszego kraju w jej struktury. Następnego dnia będziemy obchodzili Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O godz. 9.00 odbędzie się uroczystość wciągnięcia flagi na maszt oraz odegranie hymnu państwowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przypomnijmy, że pomysłodawcą utworzenia tego święta był pochodzący z Bielska Białej poseł Edward Płonka (PO). Projekt ustawy jego autorstwa został przegłosowany w parlamencie 20 kwietnia 2004 roku. Tego samego dnia obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Z kolei w środę przypada 232. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Na ten dzień zaplanowano w Tarnowie koncert węgierskiej orkiestry dętej Abony. Ich występu będzie można wysłuchać w Parku Strzeleckim o godz. 11.00. W południe, w bazylice katedralnej, zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Dalsze uroczystości odbędą się przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: pomnik nieznanego żołnierza tarnów, STARnowa.tv, święto flagi tarnów 2023, Łukasz Winczura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Może Ci się spodobać

Deszcz nagród dla trenera Stanisława Majorka. Wśród nich tytuł Honorowego Obywatela Tarnowa i Krzyż Małopolski
Wojnicka wystawa fotografii „NOWE”

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture