Znamy gwiazdę tarnowskich Juwenaliów. To jeden z najlepszych polskich wokalistów

News
Odsłon: 410
REKLAMA (B2A01)

Znamy gwiazdę tarnowskich Juwenaliów. To jeden z najlepszych polskich wokalistów

Po raz ostatni tarnowskie juwenalia odbyły się w 2019 roku. Gwiazdą wydarzenia był wówczas zespół Enej. Później już miejskich juwenaliów nie było. Najpierw plany pokrzyżowała pandemia, później brak chętnych do organizacji obchodów.

Tegoroczne święto studentów ma mieć wyjątkowy charakter, stanowi bowiem część obchodów 25-lecia powstania Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Uczelnia powstała jako Wyższa Szkoła Zawodowa w 1998, rok później zmieniła się w Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, a 1 marca 2022 roku przekształciła się w Akademię Nauk Stosowanych. Wszystkie zmiany i rozwój uczelni podporządkowane były celowi nadrzędnemu, którym jest utworzenie Akademii Tarnowskiej.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, dlatego cieszę się niezmiernie, że mogą w imieniu swoim, studentów i całej społeczności akademickiej naszej Uczelni zaprosić wszystkich na koncert zespołu Krzysztofa Zalewskiego, który wystąpi dla nas w niedzielę, 14 maja. Mam nadzieję, że zarówno ten koncert, jak i pozostałe występy zaproszonych artystów przypadną Państwu do gustu – mówi Rektor ANS w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Tegoroczne Juwenalia stanowią ważny element hucznych obchodów „srebrnego” jubileuszu tarnowskiej uczelni. Ich apogeum przypadnie dokładnie w dniu urodzin ANS, czyli 19 maja. Tego dnia zaplanowano uroczyste posiedzenie Senatu i Rady Uczelni oraz Galę Jubileuszową w Centrum Sztuki Mościce. Darmowy koncert „Akademia dla Tarnowa” odbędzie się w niedzielę, 14 maja na tarnowskich Błoniach (wejście od ul. Romanowicza), początek od ok. 18.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Montaż:

Paulina Budzik

Wideo:

Lidia Jaźwińska

Dźwięk:

Lidia Jaźwińska
REKLAMA (B2A02)
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Idą wybory, więc politycy przypominają sobie o Tarnowie
Wsparcie z Unii Europejskiej w oczyszczaniu gmin z wyrobów azbestowych

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture