Na terenie OHP odkopano niewybuch. Wszystko na szczęście pod kontrolą

AlertNews
Odsłon: 288
REKLAMA (B2A01)

Na terenie OHP odkopano niewybuch. Wszystko na szczęście pod kontrolą

Głowica przeciwpancerna z czasów II wojny światowej została odkopana podczas prac przy ogrodzeniu na terenie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Niewybuch zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa.

Pracownicy wykonujący prace remontowe przy ogrodzeniu terenu, na którym swoje budynki ma między innymi Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy, odkopali przedmiot, który przypominał kształtem metalowy stożek. Na miejsce skierowano policjantów zespołu minersko-pirotechnicznego tarnowskiej komendy. Ci określili znalezisko jako głowicę pocisku przeciwpancernego posiadającą cechy bojowe. Teren, gdzie odnaleziono przedmiot został zabezpieczony, a informację o nim przekazano dyrektorowi szkoły, który podjął decyzję o skróceniu zajęć lekcyjnych i opuszczeniu zagrożonego terenu przez uczniów.

O niewybuchu niezwłocznie powiadomiony został patrol saperski z Rzeszowa. W godzinach popołudniowych wojskowi saperzy sprawdzili teren odnalezienia głowicy przeciwpancernej i nie odnaleźli innych niebezpiecznych przedmiotów. Niewybuch został wywieziony. Zostanie on zdetonowany na jednym z poligonów.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Źródło:

KMP w Tarnowie
REKLAMA (B2A02)
Tags: KMP Tarnów, niewybuch
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

„STARczy na dziś” (odc. 106) Wojciech Suseł
Jaskółki wyraźnie słabsze od Żurawi w Derbach Południa

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture