Jest pozew do prokuratury przeciwko Annie Czech

News
Odsłon: 240
REKLAMA (B2A01)

Jest pozew do prokuratury przeciwko Annie Czech

Małopolska Nowa Lewica złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektorkę Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie Annę Czech. Sprawa dotyczy sporów płacowych dla zatrudnionych w placówce pielęgniarek. Wnioskodawcy chcą, by prokuratura przyjrzała się, czy w lecznicy nie dochodziło do zachowań mobbingowych ze strony kierownictwa szpitala wobec średniego personelu medycznego.

O złożeniu wniosku poinformował w programie „Starczy na dziś” przewodniczący małopolskiej Nowej Lewicy Ryszard Śmiałek.

– To skandal i paradoks, żeby w istocie rzeczy karać kogoś tylko za to, że podnosił swoje kompetencje. Mówiąc krótko to jawna niesprawiedliwość. Pielęgniarki dawały temu wyraz przeprowadzając marsze protestacyjne czy to tu w Tarnowie, czy też niedawno przed szpitalem uniwersyteckim w Krakowie. Stajemy murem za ich postulatami. Mamy też wiele niepokojących sygnałów ze strony pielęgniarek z Tarnowa, iż stosuje się wobec nich działania, które wyczerpują znamiona mobbingu – mówi Śmiałek.

W opinii byłej wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) wniosek lewicy ma wyłącznie podtekst polityczny.

– To typowa wrzutka kampanijna. Akurat rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił najwięcej w kierunku poprawy sytuacji finansowej dla personelu pielęgniarskiego. Ciekawe, czy lewica tak samo dbała o poprawę kondycji całej służby zdrowia, kiedy miała możliwość rządzenia – zastanawia się parlamentarzystka z Brzeska.

Do sprawy będziemy wracać.

No votes yet.
Please wait...

Informacje dodatkowe:

Autor tekstu:

Łukasz Winczura
REKLAMA (B2A02)
Tags: Józefa Szczurek-Żelazko, Ryszard Śmiałek, Łukasz Winczura
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Może Ci się spodobać

Crushed Sounds Big Band zagrał po raz ostatni!
„STARczy na dziś” (odc. 105) Ryszard Śmiałek

Musisz zobaczyć

Brak wyników.
Hide picture